PDA

Žiūrėti pilną versiją : Grower URS projektas

grower
01-10-2012, 16:54
Sveiki,

Atsilaisvino viena patalpa 12m x 6m. ir yra didelis noras auginti afrikinius šamus. Pradžiai planuoju panaudoti 5 kubines talpas ir 1 kubine talpą naudoti biofiltrui. Planuoju pasigaminti nusodintuvą panašų į šitą http://www.akvariumas.lt/showthread.php?461-Savadarbis-mechaninis-filtras&highlight=mechaninis +filtras
Turiu nemažai keramzito tai norėčiau jį panaudoti kaip biofiltrą.
Pasidariau šiokia tokia vizualizaciją kaip turėtų atrodyti mano sistema.
3332333333343335

Viskas kolkas yra tik brėžinių pavidalu.
Turiu kelis klausimus:
1. Kokio galingumo siurblį reiktu montuoti?
2. Kiek į kubinę talpą pilti keramzito? Ar pakanka vien keramzito, kad biologinis filtras pilnai funkcionuotų?
3. Kokio dydžio gaminti nusodintuvą?
4. Kokio galingumo reikia kompresoriaus?

Didelis dėkui už atsakymus.

Sartorius
01-10-2012, 19:16
Pirmiausia, tai tavo nuoroda į sietą, o kalbi apie nusodintuvą, ką visgi ruošiesi daryt?
Keramzitas, mano galva, prasta medžiaga biologiniam filtrui, reiks daryt lašelinį, o tai savo ruožtu stipriai padidins drėgmę patalpoje ir atvėsins vandenį.

Dabar keli klausimai į tavo kausimus:
1. Kiek kartų nori "apsukti" tūrį tuo siurbliu?
2. Pilčiau ne į talpą, o į dėžes (konteinerius) kurias sustatyčiau talpoje, taip lengviau išimti jei reikės valyt.
3. Nusodintuvo tūris mažiausiai 10% nuo siurblio pajėgumo.
4. Kiek biomasės žadi turėt? (čia gal praktikai patars, jei lašelinis biofiltras, tuomet tik užaugus biomasei, reikėtų turėt rezervinį kompresorių)

Krenta į akis užkeltas biologinis filtras, reikės kelt vandenį dvigubai aukščiau, didėja energetinės cirkuliacijos sąnaudos.

Rolandas
01-10-2012, 20:29
Labai daug sutaupytum, jei įsiprašytum pas kolegas į svečius, tipo: konsultacija vietoje. ;)
Graži patalpa. Pasispausčiau ir įsigyčiau rimtus baseinus.
Keramzitas - ilgai negros, pradės kimštis ir sustos filtracija.
5 kubų auginimo sistemai ieškočiau siurblio 20-30kub.m./val h=6m
Labai rimtai spręsk mechaninės filtracijos problemą.

Vizualizacijoje man nepatinka vandens ištekėjimas iš baseinų (gal dar negalvojai detaliai, bet reiks), o ir mechaninė filtracija išleis dalį sistemos vandens lauk, jei sustos siurblys nors trumpam.
Biofiltras lašelinis numatytas?
Už kompresoriaus reikia rimto atbulinio vožtuvo arba kelti virš vandens - taip net geriau, neprarasi galingumo dėl atbulinio vožtuvo. Kitaip užlies kada kompresorių.
Iš kur šiluma, vanduo? Pasidaryk vandens pilną hidrocheminę analizę rimtoje laboratorijoje iki pirkimų/statybos pradžios.

grower
01-10-2012, 21:28
Pirmiausia, tai tavo nuoroda į sietą, o kalbi apie nusodintuvą, ką visgi ruošiesi daryt?
Keramzitas, mano galva, prasta medžiaga biologiniam filtrui, reiks daryt lašelinį, o tai savo ruožtu stipriai padidins drėgmę patalpoje ir atvėsins vandenį.

Dabar keli klausimai į tavo kausimus:
1. Kiek kartų nori "apsukti" tūrį tuo siurbliu?
2. Pilčiau ne į talpą, o į dėžes (konteinerius) kurias sustatyčiau talpoje, taip lengviau išimti jei reikės valyt.
3. Nusodintuvo tūris mažiausiai 10% nuo siurblio pajėgumo.
4. Kiek biomasės žadi turėt? (čia gal praktikai patars, jei lašelinis biofiltras, tuomet tik užaugus biomasei, reikėtų turėt rezervinį kompresorių)

Krenta į akis užkeltas biologinis filtras, reikės kelt vandenį dvigubai aukščiau, didėja energetinės cirkuliacijos sąnaudos.

o kas geriau sietas kur ar nusodintuvas?

"Apsukti'' manau reiktu 1,5 karto per valandą.
pradžiai manau iki 300kg/m3 bet su perspektyva 500kg/m3

3339
Manau žemiau jau kaip ir nelabai galima BioFiltrą nuleisti.

grower
01-10-2012, 22:15
Labai daug sutaupytum, jei įsiprašytum pas kolegas į svečius, tipo: konsultacija vietoje. ;)
Graži patalpa. Pasispausčiau ir įsigyčiau rimtus baseinus.
Keramzitas - ilgai negros, pradės kimštis ir sustos filtracija.
5 kubų auginimo sistemai ieškočiau siurblio 20-30kub.m./val h=6m
Labai rimtai spręsk mechaninės filtracijos problemą.

Vizualizacijoje man nepatinka vandens ištekėjimas iš baseinų (gal dar negalvojai detaliai, bet reiks), o ir mechaninė filtracija išleis dalį sistemos vandens lauk, jei sustos siurblys nors trumpam.
Biofiltras lašelinis numatytas?
Už kompresoriaus reikia rimto atbulinio vožtuvo arba kelti virš vandens - taip net geriau, neprarasi galingumo dėl atbulinio vožtuvo. Kitaip užlies kada kompresorių.
Iš kur šiluma, vanduo? Pasidaryk vandens pilną hidrocheminę analizę rimtoje laboratorijoje iki pirkimų/statybos pradžios.

Na tikrai nelabai turiu lėšų rimtiems baseinams ir rimtai įrangai.
Keramzito turiu tiek kad galiu keisti kas mėnesį kokius 2metus (jei jo niekam nepavyks parduoti :)
Dėl vandens ištekėjimo manau reiktu daryti taip: 3340 dar pakoregavau ir kompresoriaus vamzdyną kad nepakliutu vanduo į kompresorių.
O jei paimčiau skylėtas plastmasines dėžes ir į jas prikraučiau keramzito, ir sudėčiau kubinėje talpoje viena ant kitos? Čia kaip suprantu lašelinis gautusi?

Sartorius
01-10-2012, 22:35
Grower,
1,5 karto per valandą - labai mažai.
Neperkrautą dekoratyvinį tvenkinį reikia bent 4 kartus "apsukt", o tu žadi 500kg/m3 tankį turėt - nerealu.
Rolandas juk tau parašė 4-6 kartai.
Biofiltro aukštis priklauso nuo jo tipo, jei judanti įkrova, tai gali būti tame pačiame lygyje kaip ir kitos talpos, jei lašelinio tipo, tuomet reik kelt.
Kaip suprantu darysi iš to kas po ranka, tai su keramzitu tik lašelinis, tuomet filtrą kelt reikia taip, kad iš jo savaime ištekėtų vanduo į kitas talpas.
Kad lašelinis būtų efektyvesnis pamėgink prasijoti keramzitą ir atrinkti kuo smulkesnės frakcijos (5-10mm). Tada sukrauni į skylėtas dėžes (blogiausiu atvėju į maišus) ir statai į filtro talpą, iš viršaus paleidi "dušą".
Reikia tau apsispręst dėl mechaninio filtro tipo, nuo to ir schema priklausys, dabar jis kažkaip neįsipaišo.
Aš tavo vietoj daryčiau vorteksą (sėsdintuvą) su mikrosietu (250mic). Angliškai VMS (vortex micro screen) vadinas, internete rasi kaip pasidaryt.

Sėkmės

BTW, mano patarimų už gryną pinigą neimk, aš URS niekad nedariau ir žinios mano "popierinės" :)

grower
02-10-2012, 11:59
Dėkui už patarimus, matai pas mane irgi nėra praktinių žinių ir tų "popierinių" ne per daugiausia ;)
Aš ir planuojo berti keramzitą į dėžes, tik problema , kad dar nežinau kokio kiekio ten reikia.
Na dabar ieškau tinkamo siurblio kuris pumpuotu per valandą 30kub.m.
O dėl mechaninio filtro tai ieškosiu dar informacijos, o gal kas dar patars kaip man protingiau pasielgti.
O tą dušą gal galima ant vamzdžio kuris pareina iš siurblio užmauti koki skylėtą vamzdį?

Sartorius
02-10-2012, 15:57
Kaip jau sakiau, keramzitas prasta bioįkrova, todėl reikia kraut tiek kiek telpa, prikišt pilną kūbinį konteinerį.
Biologinės filtracijos niekad nebus per daug.
O "dušas" juk kabutėse, darai kaip tik širdis geidžia, svarbu, kad vanduo pasiskirstytų kaip įmanoma tolygiau per visą įkrovos paviršiaus plotą (horizontalų pjūvį).
Galima ir taip:

3343

grower
02-10-2012, 18:15
tai kaip suprantu tos talpos jau yra pripildytos bioįkrovos? visa dušo esmė viršuj skylėtuose vamzdžiuose?

Nilas
02-10-2012, 19:31
neblogas analogas su kubiniais konteineriais ir tilapijom:

http://www.youtube.com/watch?v=-tefiiILFX0

Sartorius
02-10-2012, 19:56
Gerulis :)
o čia visa istorija, kaip jis pradėjo: http://www.youtube.com/user/fishandworms
Dėkui už nuorodą, Nilai.

Tomis
02-10-2012, 21:02
Sveiki,
Dėl darbų ž.ū. buvau apleidęs forumą. Bet darbai eina į pabaigą. Man pavyko užauginti 1000 kg penkiose talpos, bet nemanau, kad mano patarimai verti gryno pinigo.
Pradėčiau nuo patalpų.
Patalpas reikės šildyti. Temperatūra apie 35 laipsnius C (kaip afrikoje). Todėl sienos turi būti neperpučiamos vėjo ir neperšalančios. Siūlau sumažinti kvadratūrą (pvz. iki 6x2 m) pastatant laikiną pertvarą. A.šamas yra labai baikšti, stresuojanti žuvis, todėl aplink negali būti rem. dirbtuvių ar kokių įrengimų, kurie keltu triukšmą ar bildesį.
Vanduo.
Tinka iš upelio, tvenkinio, prūdo, pelkės. Svarbu kad neužterštas. Geriausia iš gręžinio ar šulinio. Netinka iš jūros (dėl druskos) ir iš centralizuotos vandens tiekimo sistemos (dėl hloro).
Vandenį reikės šidyti - 24-27laips.C. Vandens temp. negali svyruoti daugiau kaip porą laipsnių kitaip žuvys susigs (paukščių, kiaulių ar kokiu tai gripu apie ligas nieko neišmanau).
Reikia numatyti galimybę, atsitikus bėdai (o to neišvengsi) pakeisti bent 50 proc. vandens per kuo trumpesnį laiką. Svarbu, kad temp. nesvyruotų daugiau kaip porą laipsnių.
Kur išleisi užterštą vandenį? Galima tiesiog į pievą ant sniego (vasara žolė kaip augs - žoliapjovės jau neužteks reiks šienapjovę pirkti) svarbu, kad nebūtų arti prie vandens paėmimo vietos šulinio, gręžinio ir t.t.
Na jei patalpos tinkamos, turi pakankamai vandens ir pigaus kuro šildymui tai vėliau pakalbėsime apie įrangą.

Rolandas
02-10-2012, 21:14
Man pavyko užauginti 1000 kg penkiose talpose
Gal turi foto proceso, aplinkos, auginimo linijos? Suformuok kokį fotoalbumą galerijoje. Ačiū.

P.S. atsiprašau, kad įsiveržiau į temą.

grower
02-10-2012, 22:27
jo su vandeniu turėsiu problemų, nes jis smirda kiausiniais...
o šeip už kokiu 300metrų toks nedidelis upelis teka bet bijau jog žiemą jis gali užšalti.

grower
02-10-2012, 22:29
Gražus video Nilai.

Tomis
03-10-2012, 18:59
Gal turi foto proceso, aplinkos, auginimo linijos? Suformuok kokį fotoalbumą galerijoje. Ačiū.

P.S. atsiprašau, kad įsiveržiau į temą.

Foto ir video yra čia http://www.akvariumas.lt/showthread.php?173-URS-500-kg-metus-ferma-Afrikinis-�amas-Clarias-gariepinus .Tiesa - nedaug.

Tomis
03-10-2012, 19:52
jo su vandeniu turėsiu problemų, nes jis smirda kiausiniais...
o šeip už kokiu 300metrų toks nedidelis upelis teka bet bijau jog žiemą jis gali užšalti.

300 m labai daug. Reiktų velniško siurblio atpusti vandenį tokį atstumą. Tačiau kiaušiniais smirdantis vanduo ne problema afrikiniams URS-e (kitiems atvejams nežinau).
O vandens reikės daug, nes mano patirtis taip sako.Dar kart skaityk čia: //www.akvariumas.lt/showthread.php?173-URS-500-kg-metus-ferma-Afrikinis-�amas-Clarias-gariepinus/page5 (Toliau apie sistemą. Manau, kad dar turiu apie 800 kg žuvies. Dvi talpos maždaug po 100 kg, trys - maždaug po 200kg. Viena talpa 1 kūbas vandens. Per val. vanduo apsisuka du kartus. Temperatūra 25 - 26 laipsniai.
Mechaninis filtras ( kemtinė ) kapituliavo senokai. Filtravimo būdas naudojant sietus, kempines visiškai nepasiteisino. Vienintelis išsigelbėjimas - nusodintuvas. Jis veikia kaip ciklonas, o dugne centre stovi fekalinis siurblys. Jo pagalba kiekvieną vakarą išpumpuoju purvą. Taip kas vakarą išpumpuoju ir papildau apie 200 l vandens. Sistema vandens ir temperatūros svyravimų nejaučia. Kadangi ne viskas skęsta nusodintuve tai plaukiančias nuosėdas sugaudo biofiltras. Todėl maždaug kas dvi sąvaites valau biofiltrą. Biofiltro valymui sunaudoju apie 1 kūbą sistemos vandens. Po valymo sistemą iškart papildau. Per biofiltro valymą talpose vandens lygis krenta apie 15-20cm. Papildant temperatūra krenta iki 25 laipsnių. Po valandos vėl būna 26 laipsniai.)
Ir patikėk nors darbo daug, bet pradžiai pabandymui taip daug pigiau negu nupirkti patį pigiausią būgninį filtrą. Su būgniniu filtru vandens nuostolių, nors ir gerokai mažesnių, vis tiek neišvengsi.
O po poros mėmesių auginimo šamų ferma jau ne atrodys taip romantiškai kaip tilapijų, Nilo video.
TAI KAIP, AR KONSTRUOJAM URS?
Ir dar. Ar turi realizacijos šaltinį? Patarimas: šamus reik užauginti iki birželio mėn. ypač prieš JONINES turėsi daugiausia šansų parduoti. O tai reiškia, kad mailių turi atsivežti druodžio pirmą savaitę. Tokiu metu gauti mailių labai sunku. Sunkiau negu sukonstruoti urs. Bet įmanoma. Aš atsivežiau gruodžio 19d. pernai.

grower
25-10-2012, 11:44
na va pagaliau gavau bačkas, susipirkau vamzdynà ir siurblį, beliko ispresti problemà dėl filtru.
laukiu geru oru ir siltinsiu patalpas. veiksmas vyksta :)
biofiltra darysiu pradžiai iš keramzito o dėl mechaninio tai dar nesugalvoju. Pirmadieni važiuosiu i urs apmokymus tai gal ten dar ka idomaus pamatysiu.

Nilas
25-10-2012, 12:32
Šaunuolis, labai lauksim kokių nors montavimo eigos nuotraukų ir pan., įdomu būtų pamatyti kaip gimsta šita sistema.

Rolandas
25-10-2012, 13:34
Pirmadieni važiuosiu i urs apmokymus tai gal ten dar ka idomaus pamatysiu.
Kur čia tokie vyksta? Kas praveda? Duok nuorodą.
Labai įdomu.

grower
25-10-2012, 19:26
Kur čia tokie vyksta? Kas praveda? Duok nuorodą.
Labai įdomu.

Čia "Žuvies perdirbėjų ir augintojų asociacija" organizuoja,

studentas
26-10-2012, 16:37
Čia "Žuvies perdirbėjų ir augintojų asociacija" organizuoja,

Gal gali tiksliau, nes aš internete nieko neradau apart, kad 2012 m. spalio 9 d. vyko susitikimas Anykščiuose.

grower
12-06-2014, 16:13
Sveiki kolegos,
Na vėl laiko padaugėjo tai manau reikia testi savo užmirštą projektą ir iškilo toks klausimas:
O kas gautusi jei aš į savo 5 kubų URS imontuočiau toki biofiltrą? http://www.skelbiu.lt/skelbimai/tvenkiniu-biologinis-filtras-16615137.html
ten parašyta, kad tvenkiniams, bet ar yra skirtumas?

Nilas
12-06-2014, 16:52
Yra skirtumas, nes dekoratyviniame tvenkinyje žuvų kiekis yra "dekoratyvinis", o ne pramoninis. O šitas filtras dekoratyviniams tvenkinukams skirtas. Mailiaus paauginimui tiktų, bet šiaip mažoka tokio.

grower
12-06-2014, 21:35
gaila, bandysiu konstruot tada kanors...
o gal kas turi parduot ar žino kur galėtu už padoria kaina nusipirkti. Nes sistemai biofiltro ir mechaninio filtro betrūksta.

giedriusanna
21-05-2015, 22:09
Sveikas, su kokia programa darei brėžinius? Ačiū

Ernis
21-05-2015, 22:16
Panašu į solidworks, bet gal klystu...

Nilas
21-05-2015, 22:19
Panašu į solidworks, bet gal klystu...

Sketch-UP.

RealtyAtrom
15-10-2019, 02:18