PDA

Žiūrėti pilną versiją : Vandens srautai kūbinėje talpoje?

Sartorius
01-10-2012, 11:07
Sveiki,
Dauguma, čia pristatytų, savadarbių URS naudoja kūbines taplas.
Aišku, tai nėra pati geriausia "tara" akvakultūrai, bet labai kompaktiška ir pigi.
Norėjau pasiteirauti, kaip sprendžiate vandens srautų keturkampėje talpoje klausimus, kaip paimamas vanduo iš talpos, kaip paduodamas, norint išvengti "mirtinų zonų"?

Pribrendau ir aš pasistatyti garaže talpą pirmamečių Koi karpiukų žiemojimui, beliko technines plonybes pasiaiškint.

Sartorius

Nilas
01-10-2012, 11:43
Va va, ir man panaši intencija aktuali, mintyse projektuoju lervučių paauginimo iki šiūmetukų modulį (kitai vasarai). Kubinių konteinerių ekonomiškumo klausimas labai vilioja. Aš galvoju, kad srautus galima suvaldyti tinkamai parinkus vietą difuzoriui (-iams). Visgi Akvariumai irgi dauguma keturkampiai.

Gal reiktų talpoje padaryti bandymą, pavyzdžiui vandens paviršiuje patrupinti polistirolo granulių ir stebėti jų judėjimą, iš to gal kažkas paaiškėtų...

Sartorius
01-10-2012, 17:17
Nežinau ar polistirolo granulės padės, reikia kažko truputį sunkesnio už vandenį, kad imituotų fiziologinės veiklos produktus :) (trupiniai ar smulkios kruopos)

Bandysiu paduoti vandenį konteinerio priekyje dviem vamzdžiais nulesitais beveik iki dugno ir paimti nugarinėje sienelėje, irgi dviem vamzdžiais kampuose. Tuomet dugnas bus pastoviai nuvalomas srovės nuo priekinės sienelės į galinę.
Na, kažkas panašaus kaip paveikslėlyje (raudonas vamzdis paemimui, o mėlynas padavimui):

3331

Nilas
01-10-2012, 17:31
Manau, kad padavimas turi būti viršuje, vanduo turi bėgti kaip iš krano, taip prisisotina kažkiek deguonies. O išsiurbimas - teisingai, apačioj. Bet visa problema talpos kampai, kuriuose, kaip teigiama susiformuoja tam tikri užutekiai.
Idealu, kai vanduo gali suktis ratu, o keturkampėj formoj, tai truputį sudėtinga.

martis999
01-10-2012, 18:38
Ką galit patart? 200 litrų bačką ar tokia kubinę talpa šešioms žuvims po max. 15 cm, žiemojimui?

Sartorius
01-10-2012, 19:21
Ką galit patart? 200 litrų bačką ar tokia kubinę talpa šešioms žuvims po max. 15 cm, žiemojimui?

200L per maža talpa, turint galvoje, kad jie paaugs 2 ar 3 kartus per 7 mėn.

Sartorius
01-10-2012, 19:35
Manau, kad padavimas turi būti viršuje, vanduo turi bėgti kaip iš krano, taip prisisotina kažkiek deguonies. O išsiurbimas - teisingai, apačioj. Bet visa problema talpos kampai, kuriuose, kaip teigiama susiformuoja tam tikri užutekiai.
Idealu, kai vanduo gali suktis ratu, o keturkampėj formoj, tai truputį sudėtinga.

Man regis deguonies padavimu reikia rūpintis atskirai, nes srovės "iš krano" nepakas. Deguonimi geriau aprūpinti bioįkrovoj, aišku jei ji vandenyje.
Na, matyt reikia paeksperimentuot ir praktiškai įsitikint.

martis999
01-10-2012, 20:14
O kaip jūs nupjaunat viršų kubinės statinės?

Nilas
01-10-2012, 20:15
Padavimas ir ištraukimas turi būti maksimaliai vienas nuo kito nutolę, vandens kelias turi eiti iš viršaus į apačią, kad nusodintų viską ko nereikia ir ištraukų į mechaninį filtrą. Manyčiau kad ištraukimą gal racionaliau daryti pro apatinį nuleidimo vamzdį, nes siurbliu vėl kelti viską aukštyn pareikalaus papildomų energijos sąnaudų.

200L per maža talpa, turint galvoje, kad jie paaugs 2 ar 3 kartus per 7 mėn.
Tai kalbame apie žiemojimą ar auginimą? Nes jei talpos tik žiemojimui, kur žuvys bus +4 temperatūroje praktiškai nešeriamos, tada jokio augimo nebus. Bet jei temperatūra bus 10+ ir daugiau tada jau gausis labiau paauginimas nei žiemojimas, nes reikės šerti, filtruoti ir t.t.

O kaip jūs nupjaunat viršų kubinės statinės?
Pjaučiau su diskiniu pjūklu, pasirinktam auktyje, kartu su rėmu...

Man regis deguonies padavimu reikia rūpintis atskirai, nes srovės "iš krano" nepakas.
Kas be ko...

Sartorius
01-10-2012, 20:50
Padavimas ir ištraukimas turi būti maksimaliai vienas nuo kito nutolę

Sutinku, taip ir turi būt jei nesprendžiam kitų uždavinių.

Manyčiau kad ištraukimą gal racionaliau daryti pro apatinį nuleidimo vamzdį

Paėmimas per apatinį vamzdį komplikuotas, kampuose liks "nuosėdos".

nes siurbliu vėl kelti viską aukštyn pareikalaus papildomų energijos sąnaudų

Iki vandens paviršiaus kelt nereikia, juk tai susisiekianti sistema.

Tai kalbame apie žiemojimą ar auginimą? Nes jei talpos tik žiemojimui, kur žuvys bus +4 temperatūroje praktiškai nešeriamos, tada jokio augimo nebus. Bet jei temperatūra bus 10+ ir daugiau tada jau gausis labiau paauginimas nei žiemojimas, nes reikės šerti, filtruoti ir t.t.

Pirmamečius laikyti +4 beprasmiška, na čia mano asmeninė nuomonė, minimali temperatūra +16, kitaip neaugs ir organizuoti žiemojimą neverta.

Nilas
01-10-2012, 20:56
Pirmamečius laikyti +4 beprasmiška, na čia mano asmeninė nuomonė, minimali temperatūra +16, kitaip neaugs ir organizuoti žiemojimą neverta.

Supratau dabar. Nes maniau, kad tikslas yra tiesiog kad žuvys nenudustų po ledu, palaikyti jas šiek tiek šilčiau iki pavasario. O čia pasirodo tikslai kur kas rimtesni. Daugiausiai čia ko gero Vidas ir Vytas galėtų papasakoti, jie turi praktikos su kubinėm bačkom.

martis999
01-10-2012, 21:05
Supratau dabar. Nes maniau, kad tikslas yra tiesiog kad žuvys nenudustų po ledu, palaikyti jas šiek tiek šilčiau iki pavasario. O čia pasirodo tikslai kur kas rimtesni. Daugiausiai čia ko gero Vidas ir Vytas galėtų papasakoti, jie turi praktikos su kubinėm bačkom.

Man tai tik saugiai peržiemoti reikia, tai gal ir užtektu 200 litrų bačkos?

Rolandas
01-10-2012, 21:25
Marti, visada klausdamas, trumpai primink situaciją (kiek, kokių žuvų) žiemos tuose 200litrų. Tikrai nieks kits nelaiko tokios infos galvose nuolat. ;)

Vandens padavimas tik iš viršaus, su nors mažu slenksčiu. Jei deguonimi ir neaprūpina pilnai, bet skirtumą ir įtaką turi didžiulę.
Vandens paėmimas - žemiausioje vietoje. Nepriekaištausiu, kad reik viduryje ir baseinas turi būti apvalus. :)
Srovės stiprumas: vienas žuvies ilgis/s - toks teorinis skaičiukas, bet nepavyks jo pasiekti visuose kampuose.
Debitas baseino: apie 2 tūriai/valanda; biofiltro - kuo daugiau, nors ir 10-30/val.
Jei bus geras debitas, anksčiau ar vėliau bus sugaudytos visos drumzlės, nešmenys. Tam reikalingas pakankamas debitas ir tuomet vamzdynų geometrija ne tokia svarbi.

Bioįkrovos tūris išskaičiuojamas pagal sušeriamų pašarų kiekį, gerokai didesnis nei rekomenduoja teorija, priklauso nuo temperatūros. Korektyvas padaro ir gyvenimas, paprastai reik dasipirkt dar. :)

studentas
07-10-2012, 19:09
3354
Iš praktikos apie kubines bačkas (ICB) galiu pasakyti kad cirkuliacija jose gana prasta. Įsukti vandenį ratu gana sudėtinga, labiausia srovėms trugdo tai kad jos net ne kvadratinės, bet berots 100cm ant 120cm. Kita problema tai kad apačioje yra gana didelis įspaudimas į vidų, skirtas kranui sumontuoti ir jis dar papildomai sukuia priešpriešines sroveles.
Bet auginimui manau pilnai tinkamos, nors mano patirtis susijus tik su biofiltro darymu, kas naudosit atkreipkit demesį į šiuos mano praktinius pastebėjimus:
ICB konteineriai būna dviejų rušių - lygiom sienelėm ir gofruoti. Gofruotus ir sunkiau valyti ir prastesnė cirkuliacija.
Kirpdami viršų palikit bent penkis cm viršaus, žymiai mažiau vandens taškysis laukan (punktyrinė linija).
Man vandens cirkuliacija labiausiai pasiteisino su ilgais difuzoriais prie sieneliu. srove juda kaip parodyta antram pav.
Jei norit nustatyti vandens judejimą, juros putos(pieno plasto) granulės netiks, jos per daug lengvos, tam gana neblogai tinka plaukiojančio biofiltro užpildas, nes jis beveik vandens svorio. Imetus nors saują biogranulių galima matyti sroves baseine.