PDA

Žiūrėti pilną versiją : Kanalinių šamų auginimas akvariume

nerka
18-09-2012, 21:52
Sveiki,noriu pristatyti savo akvariumo gyventojus.Kadangi, europinių šamukų pardavėjai siūlė mažiausius net 18cm,tai teko įsigyti mažesnių kanalinių šamukų.Man pradedančiam žuvų augintojui ši žuvis visai nežinoma,taigi bus įdomu stebėti ir susipažinti:)
http://www.youtube.com/watch?v=bzGGVOULr40&feature=plcp

Nilas
18-09-2012, 22:46
Įdomus eksperimentas. Akvariume gražiai žiūrisi. Aišku, kadangi šamukai čia jau ne europiniai, tai kad nebūtų painiavos būtų verta atskirą temą pakurti. Iš tiesų kas man įdomiausia, tai koks tai yra kanalinių šamų porūšis, nes tų Chanel catfish yra aibė rūšių. Kadangi anksčiau žvilgtelėjau į skelbimus ir mačiau, kad pardavinėja, kaip skelbime pavadinta "tunelinius" šamus. Iš tiesų gali būti, kad pardavėjas pats nelabai susigaudo ką augina ir ką parduoda. Demonstruoja filmukus su pramoniniais kanaliniais šamais, tačiau dar klausimas ar būtent tuos jis pardavinėja. Nenoriu perdaug tavęs išgąsdinti, bet įtariu, kad čia bus Yelow Bullhead (Ameiurus natalis). Šie padarai yra pasiutusiai gyvybingi ir dar labiau pasiutusiai vislūs. Juos lengva auginti ir veisti. Vienintelis trūkumas, kad auga maždaug iki 1,5 kg ir gyvena maždaug iki 7 metų. Na, nepaisant to manau, kad tai unikali proga mums visiems tą žuvį iš arčiau pažinti, gal pasirodys esanti verta dėmesio. Bus įdomu stebėti šį eksperimentą. :)

nerka
19-09-2012, 17:35
Teisingai pastebėjai Nilai pardavėjas nesupranta, nei ką parduoda,nei apie jų auginimą,atvežė trijų litrų stiklainyje visai drumstame vandenyje kuriame dar primesta batono :) ir vietoj 5-7cm šamukai 3-4cm :).Šamukai labai ėdrūs ir vikrūs.Akvariume temperatūra laikosi 25-28.Noriu paklausti kas kiek laiko reikėtų keisti vandenį?Akvariumas 450ltr gyvena 50 šamukų.

Nilas
19-09-2012, 19:54
Dėl vandens keitimo net nežinau ką patarti, tokiam tūryje nesu auginęs, būtų gerai, kad kas nors iš labiau patyrusių akvariumininkų atsilieptų. Man atrodo pirmiausia šerk saikingai, o vandens gal po kokius 10 proc. per dieną bandyčiau keisti, ir stebėčiau nitritus, pagal tai galima po to pasireguliuoti keitimą ar vieną ar į kitą pusę.

atvežė trijų litrų stiklainyje visai drumstame vandenyje kuriame dar primesta batono :)
nebogai...neblogai.. . :))

Don
21-09-2012, 16:23
Čia gal tie iš Skelbiu.lt po 7 lt? Kur reklamuoja, kad auga veisiasi kaip velniai. Sėkmingai žiemoja Lietuvoje ir auga iki 25 kg.? Žiauriai įdomu jei šitie, nes kažkaip sunkiai įtikėtina, kad iš Azijos fermų atgabenti šamukai lietuviškas žiemas perkanda :-)

Nilas
21-09-2012, 16:59
Pardavėjas tai tas pats, bet jo pateikiama informacija yra totaliai melaginga. Manau neprošal būtų kreiptis į Skelbiu.lt administraciją, kad užblokuotų tokius veikėjus.
Įsivaizduok kas būtų jei žmogus pardavinėtų ešerius ir sakytų kad tai yra starkiai užaugantys iki 10 kg. Tas pats ir su tais jo parduodamais šamais.

Don
21-09-2012, 19:15
Kaip ir pats minėjai tų amerikinių šamų (arba katžuvių) yra irgi ne viena rūšis. Ten iš nuotraukų žiūrint, tai tikrai individas galintis sverti 25 kg. ir labai panašus į tas buitines nuotraukas mažesnių šamukų. Man tik labai abejotina dėl lietuviškų žiemų išgyvenimo. Nemanau, kad verslūs lietuviai nebūtų per 20 nepriklausomybės metų aptikę tokio dalyko, o vietoj tokio stebuklo auginę karpiokus. Juk šaminių žuvų mėsa tikrai gardi. Bet kuriuo atveju labai įdomu kas išaugs iš jų :-D

Rolandas
21-09-2012, 19:23
Lietuvos lauko sąlygomis ištisus metus galima auginti tik Silurus glanis.

Nilas
21-09-2012, 19:50
Kaip ir pats minėjai tų amerikinių šamų (arba katžuvių) yra irgi ne viena rūšis. Ten iš nuotraukų žiūrint, tai tikrai individas galintis sverti 25 kg. ir labai panašus į tas buitines nuotraukas mažesnių šamukų. Man tik labai abejotina dėl lietuviškų žiemų išgyvenimo. Nemanau, kad verslūs lietuviai nebūtų per 20 nepriklausomybės metų aptikę tokio dalyko, o vietoj tokio stebuklo auginę karpiokus. Juk šaminių žuvų mėsa tikrai gardi. Bet kuriuo atveju labai įdomu kas išaugs iš jų :-D

O iš jų išaugs Bulhead'ai (http://therockyriver.com/library/fish-id-catalog/yellow-bullhead-catfish/), žuvytės užaugančios iki dviejų svarų (1,3 1,7 kg). Manau čia yra pavojus užsiveisti naują invazinę rūšį, nes pagal jų aprašymą jie atsparūs ekstremalioms sąlygoms. O kaip taisyklė gamtoje tokiomis savybėmis pasižymi tik mažos žuvys, kad turėtų daugiau šansų išlikti.
3315
Štai šitame video yra pilnai užaugęs praktiškai maksimalaus dydžio bulheadas.

http://www.youtube.com/watch?v=K9AEejjSjuU

čia jų lizdas (labai primena "pardavėjo" nufilmuotus jauniklių būrius):

http://www.youtube.com/watch?v=3XubyMzb_EE
palyginkim su pardavėjo nufilmuotais jaunikliais:

http://youtu.be/PUeVV9u-pVs

nerka
21-09-2012, 21:54
Apie kanalinius šamus radau aprašymą Aurielkos nurodytoje knygoje. Rašo: neblogai žiemoja 3-4 mėnesius po ledu. Idomu, kokie iš tikro mano akvariume šamukai? :)

Nilas
21-09-2012, 22:38
Aš jau pernai mačiau pardavime tuos šamukus, tik tuomet juos vadino "prancūziškais šamukais". Anuomet pardavėjas liaupsino jų neįtikėtinai greitą veisimąsi, bei atsparumą deguonies trūkumui. Sulyginęs charakteristikas priėjau išvados, kad tai elementarūs bulheadai (yealow bullhead arba black bullhead). Amerikoj jie praktiškai tokio "kalibro" žuvis kaip pas mus karosas arba rotanas, skirtas vaikams smagiai pažvejoti. Šiaip rašo, kad žuvis skani, pirmaisiais gyvenimo metais auga gan sparčiai, tačiau galiausiai pasiekia palyginti nedidelį svorį. Profesionalioje akvakultūroje naudojamos kitos kanalinių šamų rūšys, pavyzdžiui Imperial Chanel Catfish. Būtent šitie užauga gan dideli. Bet nieku gyvu netikiu, kad tokia prabangi šamų veislė galėjo atsirasti pas eilinį kūdrininką ir dar veisiasi kaip išprotėjusi. Na taip tiesiog šiam pasaulyje nebūna.
3316
kaip matome tikrųjų kanalinių šamų uodega yra visai kitokios formos, o ir spalva yra pilkai melsva, o galva žymiai plokštesnė ir snukutis smailesnis.
Bulheado uodega yra kaip lyno, taip skelbime ir paminėta.
3317

nerka
22-09-2012, 10:50
Na Nilai tu šaunuolis, sugebėjai įžvelgti skirtumą.Tikrai, šamai atrodo labai panašūs,tačiau net ir pardavėjo įdėtuose filmuose tų didžiūjų šamų uodegos karpytos,o jo parduodamų uodegos lygios.Taigi akvariume auginu bulhedus:)Ar bulhedas priskiriamas prie kanalinių šamų? Per kiek laiko užauga iki kilogramo? Pardavėjas gerai biznį darosi apgaudinėdamas žmones.

Nilas
23-09-2012, 22:12
Na Nilai tu šaunuolis, sugebėjai įžvelgti skirtumą.Tikrai, šamai atrodo labai panašūs,tačiau net ir pardavėjo įdėtuose filmuose tų didžiūjų šamų uodegos karpytos,o jo parduodamų uodegos lygios.Taigi akvariume auginu bulhedus:)Ar bulhedas priskiriamas prie kanalinių šamų? Per kiek laiko užauga iki kilogramo? Pardavėjas gerai biznį darosi apgaudinėdamas žmones.

Ar bulhedas priskiriamas prie kanalinių šamų?
Man atrodo šiuo atveju tai nėra taip ir svarbu. Bet kuriuo atveju tai yra šamažuvė, o kanalinis yra kanalinis.

Per kiek laiko užauga iki kilogramo?
Iš to kiek pasiskaitinėjau, tai pradžioj auga gan neblogai, vėliau su branda augimas stoja. Tai sakyčiau galima tikėtis, kad per kokius 3-4 metus gal tą kilogramą ir pasieks.

Pardavėjas gerai biznį darosi apgaudinėdamas žmones.
Taip. Aš ant jo labai pykstu.
Beje, ten kur skelbime jis įkėlęs nuotrauką su vyru laikančiu didelę žuvį, tai nuotraukoje yra Flathead catfish (plokščiagalvis šamas), žodžiu, visiškai ne į temą. :))

Don
24-09-2012, 08:23
Jo.. Malačius. Gerai paanalizavai. Tiksliai bullhead'as.
Bet tai jis bizniuką varo kaip reikiant. Skelbimas nuolat prie populiariausių. Pats giriasi, kad dvimečius jau visus pardavė, liko tik šiūmetukai. Paskleis jis čia tų varliagalvių...
Aišku, geriau nei rotanai. 1,5 kg toks šamiokas visai neblogai atrodo, bet greičiausiai iš jų daugiau žalos, nei naudos.

l777
08-10-2012, 22:23
M idomus tie samukai,skaiciau apie juos internete,informacij os tai tikrai nemazai.
Radau informacijos kad jie gali uzaugti virs 3.2kilogramo ir gali uzaugti 45.7 virs 48.3 centimetru.

Idomiausia tai kad jie gali kaip aprasyta gyventi atsiauriom gyvenimo salygom,deguonies stygius jiems kaip parasyta nera pavojingas.
Pas mane begale tvenkini karosu mazyciu galvoju isileisti tokiu zverialiu ka manot jei greit dauginasi tai ises karosus ir gal uzaugs kokius iki 1- 2kg,plius dauginasi kaip parasyta 2-3 gyvenimo metais tai pasidaugintu ir nemazai zuvies uzaugtu,svoris gal ir nedidelis,bet bent kad uzaugtu 1.5kg tai is 100-200 individu gautusi apie puse tonos zuvies gal ir nieko dalykas kaip manot?
skaiciau dar kad juos galima valgyti galvoju tai yra,daug geriau uz tuos bevercius karosus :(

"Physical Description
Yellow bullhead are ray-finned fish that lack scales. The dorsal part of the body can be yellow to olive, brown, mottled gray, or black. The belly is usually a yellow color. The caudal fin is rounded and unforked. Anal fin rays number 24 to 28; 25 to 26 is most common. Yellow bullhead may live to be 7 years old, and grow up to 45.7 to 48.3 centimeters long and weigh up to 3.2 kilograms."

http://animaldiversity.ummz .umich.edu/accounts/Ameiurus_natalis/

Darius1
10-10-2012, 06:48
Sveiki, na tikrai labai įdomi žuvis, tie Bulheadai, bet kaip čia su jeis yra ištikro, ar jie gali gyventi mūsų tvenkinukuose ar ne? Kiek aš jeis domėjausi, tai vieni teigia, jog puikiai gali gyventi pas mus, o kiti sako, kad ne. Tai kaip yra ištikro?

nerka
10-10-2012, 08:13
Taip, tikrai įdomu? Koks augimo tempas? Kaip žiemos? Planuoju iki pavasario paauginti akvariume,pavasarį leisti į atskirą tvenkinuką.Na ir pamatysim,tik užims laiko.

arūnas
13-10-2012, 14:16
Su draugu užsisakėm tų šamukų (ar panašių),kažkas Priėnų raj. augina.
Pabandymui 30 vnt.,turiu nauja kūdriuką dar be žuvies ;)...

Nilas
13-10-2012, 14:34
Su draugu užsisakėm tų šamukų (ar panašių),kažkas Priėnų raj. augina.
Pabandymui 30 vnt.,turiu nauja kūdriuką dar be žuvies ;)...

Na, aišku, čia jūsų reikalas. Bet už tą pačią kainą galite įsigyti ir normalių šamų. Kam su šitais terliotis. Į naują prūdą leisčiau tikrai aukštesnės kategorijos žuvį nei ši. Iš to Prienų sukčiaus aplamai nieko nepirkčiau, iš principo.

Taip, tikrai įdomu? Koks augimo tempas? Kaip žiemos? Planuoju iki pavasario paauginti akvariume,pavasarį leisti į atskirą tvenkinuką.Na ir pamatysim,tik užims laiko.
Ir gyvens, ir žiemos, bet profesionalioj akvakultūroj ši žuvis nėra auginama, tai viską apie ją ir pasako.

arūnas
13-10-2012, 15:20
bus ir normalių :), na o tuos ''kanalinius''- šiaip dėl įdomumo, nesiruošiu aš jų į kitus prūdus leist :)

Darius1
25-10-2012, 21:24
Sveiki, įsigijau ir aš 25 vnt. šių šamukų ir padariau eksperimentą, laikiau juos savaitę laiko 3 ltr. stiklainyje kuriamia dar primečiau batono ir nuolatos stebėjau juos. Rezultatas neįtikėtinas, negana to kad jie išgyveno, tai dar ir maitinosi. Šiuo metu, jie yra perkelti į 120 ltr. akvariuma. Jie gajūs, kaip velniai :), gali savo gajumu pralenkti, manau net ir karosus, o jei dar ir dauginasi, kaip karosai tai..... Ar nebus čia pas mus problemų, jeigu netyčia papuls į laisvę šitie bulheadai?

Nilas
25-10-2012, 21:29
Ar nebus čia pas mus problemų, jeigu netyčia papuls į laisvę šitie bulheadai?
...apie ką ir kalba. Mano manymu čia bus kaip su rotanais. Tikiuosi klystu.

Don
26-10-2012, 09:33
Jau per vėlu. jis tų šamų pardavė krūvas. Žmonės prisileido į tvenkinius, kurie dažnai susisiekia su ežerais. Tad dabar tik laiko klausimas kuo viskas baigsis. Aklimatizuosis arba ne.

Rolandas
26-10-2012, 10:00
Čia kaip vaikui sakytum: nekišk piršto, skaudės. Tai jis būtinai, su dar didesniu užsispyrimu bandys.
Taip ir čia, tik tai daro suaugę žmonės. Ir skirtumas tas, kad kai vaikui skaudės, jis išmoks pamoką klausyti, o čia nukentės ne tas kuris suleido žuvis, bet visos Lietuvos ežeriukas.

Tikėkimės, kad netiks jiems mūsų žiemos.

Žmonės nesusižavėkit pavadinimu "šamas". Tokių pavadinimų virš tūkstančio pasaulyje. Negi kiekvieną šlamštą reik bandyt. Neužtenka patarimo? Ar reik įskųst tą pardavėją?

Sartorius
26-10-2012, 11:16
Kodėl įskūst?
Jei matai, kad vagys neša iš kaimyno namų televizorių ir praneši kam reikia ar tai įskundimas?

O kaip su piktybiniu žolės deginimu?
Neteisėtu miškų kirtimu?
Jei benzovežis apvirs prie ežero, neskambinsi?

Kai nustosime "laužytis" ir atsisakysime postsovietinių štampų, daugiau tvarkos turėsime šalyje kurioje gyvename.

Pamėgink Norvegijos provincijoj aplenkt automobilį kirstamas ištisinę liniją :)
Artimiausiame miestelyje tave sustabdys policija, ne todėl, kad jie viską žino, o todėl, kad į policiją būtinai paskambins norvegas kurį aplenkei.

Rolandas
26-10-2012, 11:39
Matai, pardavėjo taip lengvai neprikirpsi. Jis juk parduoda kanalinius į akvariumą auginti.
Iš esmės pažeidimą daro tie, kurie susileidžia ne į akvariumą, o... į tvenkinį. Dėl to ir moralizuoju. :)

Aišku, yra VMI, AM, Veterinarijos tarnyba ir kt.
Trūksta įstatyminės bazės šiuo klausimu.

Sartorius
26-10-2012, 12:07
Tiesa, įstatymai pas mus skylėti.
Amerikoje (ir kitose civilizuotose šalyse) reikia gaut licenciją tam, kad importuoti ar veisti žuvis kurios turi bent minimumą invazinio potencialo (teoriškai gali veistis lokaliuose vandenyse) ir gali pakenkti natūraliam biotopui ar išstumt aborigenus.

Don
26-10-2012, 13:31
Būtent, kad ne į akvariumus, o reklamuoja, kad labai gerai visur veisti. labai gerai žiemoja, auga iki 25 kg ir daugiau, neršia, ištvermingi, skanūs. Super žuvys.
Iš tiesų skelbime paskaičius atrodo - oho. Pasižiūrėkit populiariausiame skelbimų portale eina jo skelbimas prie žuvų Nr.1.
Prisipažinsiu net ir aš galvojau, kad gal būtų įdomu nusipirkt kelis ir įleist į netoli nuo namų esantį gamyklos priešgaisrinį prūdą su skurstančiais karosais.

Darius1
03-11-2012, 11:52
Sveiki, Nerka. Na kaip, auga jūsų šamukai? Maniškiai, tai jau pastebimai papilnėjo, daug stambesni negu buvo, tik niekaip neišeina jų nufotkint, išlenda iš urvelių tik tada, kai šviesa akvariume išjunkta, labai jau bailūs. Akvariumas 120ltr. vandens nekeičiu, maitinasi labai gerai, ėda viską ką paduosi. Pagrinde aš juos šeriu paprastu akvariuminių žuvyčių maistu, retkarčiais paduodu uodo truklio lervų, batono, pasmulkintų sliekų.

nerka
03-11-2012, 17:19
Sveikas, laukiu kito savaitgalio, tada bus du mėnesiai kai šamukai gyvena pas mane, tada nufilmuosiu ir parodysiu :) Maitinu taip pat akvariuminių žuvyčių šaldytu maistu, dar noriai ima upėtakių granules.Labiausia patinka juos stebėti prieblandoje, tada išlenda ir plaukioja.

nerka
10-11-2012, 19:43
Šamukai po 2mėn

http://www.youtube.com/watch?v=ca8maaMIpAk&feature=plcp

nerka
23-01-2013, 21:51
Truputį fotkinau

http://youtu.be/0hPIPoLB-7A

nerka
25-01-2013, 16:24
http://www.youtube.com/watch?v=V6hx65Pp310

Nilas
25-01-2013, 17:08
Nerka, pakomentuok ką nors, kaip tau čia su jais sekasi, kaip visa eiga, ar rezultatu patenkintas ir pan.? Iš vaizdo atrodo, kad viskas lyg ir neblogai?

nerka
25-01-2013, 18:35
Sveiki, kiek stebiu šamukus, atrodo visai neplėšrūs. Akvariume atsirado mažų sraigyčių, jų nevalgo. Auga nevienodai yra keli dideli, o keli visai maži, galėtų tuos mažius praryti, bet laikosi būryje labai draugiškai jokių vaikymų ir jokių peštynių. Įdomu kokie santykiai būtų su kitomis žuvų rūšimis? Kuo didesni, tuo darosi baikštesni, kartais pasibaido baisu, kad nesusižalotų. Sunku man spręsti apie augimo rezultatus, nes nesu laikęs kitokių žuvų, tačiau kaip ir patys matote padidėjo kelis kartus.Gal yra patvarūs, kol kas nenugaišo nei vienas.

nerka
10-04-2013, 19:24
Sveiki, manau mano bulhedai akvariume jau kankinasi. Pasidarė ankšta, pradėjo silpniau augti. Planuoju atšilus orui leisti į tvenkinį pas kitas žuvis.Tikiuosi neprisidirbsiu :) Kiek bulhedus stebėjau man jie panašiausi į lynus. Nepanašūs jie man į plėšrūnus.

Darius1
11-02-2014, 13:54
Sveiki. Šiandien išsėmiau savo 500ltr. baseinėlį, kuriame nuo pavasario, iki šios dienos gyveno bulheadai. Baseinėlis buvo pilnai užšalęs, jokių ekečių nebuvo, ledo storis 17cm., vandens buvo 25cm. ir dumblo 4cm. Kai paleidau pavasarį, tai jie buvo perpus mažesni, nemaitinau jų visiškai, ką susirasdavo patįs, tuo ir maitinosi, kai kurių dydis apie18-20cm. labai nevienodai įaugę, kai kurie vos 10cm. ilgio vos siekė. O dabar jie suleisti i balutę 0.3aro, kurioje šį sezoną, bus gausiai maitinami sliekais, mailiuku, musių lervomis. Įkeliu keletą nuotraukų. 5244 5245 5246 52475248 5249 5250

Darius1
11-02-2014, 14:38
Man keista pasirodė, kad jie neišduso. O tai įrodo, jog jie gan atsparūs ir manyčiau puikei prisitaikys pas mus gyventi. Lauksim rudens, tada bus matyt, kiek paaugs per sezoną, gerai maitinami. Į didesnius vandenis nenorėjau jų leisti, nes nežinia kas čia bus su jeis, galimas varijantas, kad jie ir vislūs labai. Tarpkitko baseinėlyje, kur jie buvo pas mane, tai vanduo nebuvo keičiamas ar dapilamas, baseinėlis ant saulės visą dieną. Matydavau retkarčiais juos plaukiojant ir renkant museles nuo vandens paviršiaus. Be karoso nežinau jokios, kitos žuvies, kuri galėtų pakelti tokias salygas.

Pikulis
11-02-2014, 16:12
Įdomu kokios naujienos pas nerka?

Darius1
11-02-2014, 16:25
Dar pamiršau paminėti, kad jie turi tris spyglius, du šoniniuose pelekuose ir vieną ant nugaros, su kureis net nedure, o atrodo tarsi įgeltų. Labai skausminga. Įgėlė draugei į ranką, tai patino ir paraudo.5251 (Foto daryta vasarą)

nerka
11-02-2014, 17:41
Įdomu kokios naujienos pas nerka?

Nieko įdomaus negaliu pasakyti. Pavasarį kai paleidau į tvenkinį pas visas žuvis po kelių dienų radau kelis negyvus. Bet matyt liko ir gyvų, nes vasarą žvejodamas pagavau ant slieko. Į ilgį buvo paaugęs nedaug tik labai sustorėjęs. Kiek stebėjau akvariume manau jie visai neplėšrūs, o jei greit veisis bus maistas starkiam. Jei liks įdomu bus pagauti po kelių metų.

Don
11-02-2014, 21:25
Dar pamiršau paminėti, kad jie turi tris spyglius, du šoniniuose pelekuose ir vieną ant nugaros, su kureis net nedure, o atrodo tarsi įgeltų. Labai skausminga. Įgėlė draugei į ranką, tai patino ir paraudo.5251 (Foto daryta vasarą)

Paskaičiau apie spyglius - prisiminiau žvejybą vasarą amerikoj atlante. Buvo užėję šamai, tai irgi badėsi labai skaudžiai. Vienas spyglys viršutiniam peleke ir po vieną šoniniuose.
Skaudėjo labai ir patino. Vietiniai sake, kad is kanalu ateje. Beje nemėginot ragaut? As folijoj kepiau, tai tikri labai skani zuvis. Visokiu ten prigaudem, bet tie samukai vieni is skanesniu buvo.

Darius1
11-02-2014, 22:35
Ne ragaut nebandėm, pakolkas per maži, o didesnių pakolkas neturim. Taip ir aš girdėjau, kad jie labai skani žuvis. Na palaukim rudens, kol paaugs, gal išnerš, o tada kokį vieną kitą didesnį bus galima ir paragaut:)

Nilas
11-02-2014, 23:44
Ne ragaut nebandėm, pakolkas per maži, o didesnių pakolkas neturim.
Lauksit kol užaugs 15-25 kg. kaip tas "pardavėjas" žadėjo? :)))) O jei rimtai, tai amerikietiškuose puslapiuose info apie juos nemažai, gan populiarūs pramoginėj žūklėj, bet aišku Amerikoj jų ten niekas labai nevertina, kai turi užtektinai lašišų ir kitų tauriųjų žuvų. 1,5-2 kg. turėtų būti augimo riba šitiems sutvėrimams.

Don
12-02-2014, 04:16
Lauksit kol užaugs 15-25 kg. kaip tas "pardavėjas" žadėjo? :)))) O jei rimtai, tai amerikietiškuose puslapiuose info apie juos nemažai, gan populiarūs pramoginėj žūklėj, bet aišku Amerikoj jų ten niekas labai nevertina, kai turi užtektinai lašišų ir kitų tauriųjų žuvų. 1,5-2 kg. turėtų būti augimo riba šitiems sutvėrimams.

Butent, kad nelabai vertina, kai turi visko ir belekiek. Ten kur aš gaudžiau jų net neima, iškart atkabina nuo kablio ir meta atgal į vandenyna. Keikia juos, vadina visokiais negražiais žodžiais "f*cking catfish" ir pan. :-) Na ir nieko nuostabaus. Nekalbant apie žuvų įvairovę ir kulinarines savybes vandenyne, tai gėlavandeniuse vandenyse irgi žuvų pilna ir nelabai kas jas ten gaudo. Prileista upėtakių visur. Ganosi tie patys bass'ai, šamai ir t.t. O šitie negana to, kad nedideli (didesnio kaip 400-500g neteko pagauti, dažniausiai kokia 200-300g), bet dar ir badosi. Na ir valosi nepasakyčiau, kad labai smagiai. Į mane ant tilto ten kaip į kvanktelėjusį žiūrėjo, kai skrodžiau tuos šamukus. Nors, skusti, tiesa, nereikia, bet skrosti sunkoka, žarnynas ir kraujas sunkokai valosi, na ir tie prakeikti spygliai... Negarantuoju, kad ten tie patys bulheadai, bet visko gali būti.

Darius1
12-02-2014, 19:58
Lauksit kol užaugs 15-25 kg. kaip tas "pardavėjas" žadėjo? :)))) O jei rimtai, tai amerikietiškuose puslapiuose info apie juos nemažai, gan populiarūs pramoginėj žūklėj, bet aišku Amerikoj jų ten niekas labai nevertina, kai turi užtektinai lašišų ir kitų tauriųjų žuvų. 1,5-2 kg. turėtų būti augimo riba šitiems sutvėrimams. Taip ir man teko skaityti, kad jie apie 1,5kg. užauga. Bet mano manymu, tai turėtų būti nebloga žuvis. Atspari velniškai, atsparumu prilygsta karosui, jeigu dar neatsparesnė, daug kas teigia jog labai skani (pats nažinau, neragavau), na ir auga sakyčiau nevisai blogai lyginant su menkavertėmis žuvimis. Pas mane jų amžius apie 1,5metų ir apie 20cm. ilgio, na ir svoris mano manymu apie 50gr.(tikslei nepasakysiu, nesvėriau). Primenu, kad jų nešėriau vasarą, ką susirasdavo, tą suėsdavo. Juos parsivežiau vos 2 ar 3cm., parsivežęs per žiemą laikiau akvariume, poto į baseinėlį plastikinį 500ltr. paleidau.(skelbime pardavėjas buvo nurodęs, daug didesnius, negu iš tikro)

Pikulis
13-02-2014, 15:09
Gal reiktų pakeist temos pavadinimą, nes kalbaeina apie bulhedus, o ne apie kanalinius šamus?
Sakot neplėšrus šis šamas? Nebent kol maži, paskui taps plėšrūs juk didesniam nebeužteks tik kirmėlyčių.

Darius1
13-02-2014, 16:12
Aš manyčiau, kad jie priklauso plėšresnėms žuvims, nes dantukai, tai tokie pat, kaip ir pas europinį šamą. Pas Nerka, kai gyveno akvariume, tai įmanomas varijantas, kad neplėšikavo todėl, kad pakako maisto. O gal dar per maži ryti kitas žuvis, čia juk šamukai, na bent jau aš manau, jog jie tikrai plėšrūs.

Liniz
02-03-2014, 17:12
Sveiki, naujokas sitam forume. Norejau paklausti, gal kas zinot is kur galima butu parsisiusti paprastaji sama (Silurus glanis)? vis noriu pas save i pruda paleisti samu, bet apie situos kuriuos snekat, man kazkaip baisoka darosi kad jie parazitiniai kaip ir...

Nilas
02-03-2014, 19:05
Sveiki, naujokas sitam forume. Norejau paklausti, gal kas zinot is kur galima butu parsisiusti paprastaji sama (Silurus glanis)? vis noriu pas save i pruda paleisti samu, bet apie situos kuriuos snekat, man kazkaip baisoka darosi kad jie parazitiniai kaip ir...

Sveikas,
Pirmiausia skaitom forumo taisykles (http://www.akvariumas.lt/showthread.php?2-Forumo-taisykl%C4%97s&p=2#post2). Ir koreaguojam žinutę, kad joje atsirastų lietuviškos raidės.
O po to skaitom temas, kurios skirtos tai žuvies rūšiai apie kurias kyla klausimų. Nes "iš kur nusipirkti" yra šimtą kartų forume išdiskutuota.

Aurielka
02-03-2014, 19:05
Parsisiųsti, tai čia kaip - paštu norėtum???

liv
20-06-2014, 09:40
http://www.skelbiu.lt/skelbimai/parduodu-siaures-amerikos-samukus-lt-auga-16622207.html
Kam Amerikinių šamų (Aliaskiniu) ?
Labai sveikintina gresia nauja invazinė rūšis Lietuvoje.
Tikrai nieko neįmanoma padaryti kad nebūtu platinamos tokios žuvys ?
P.S tai ne reklama.

Rolandas
20-06-2014, 09:44
Taip, aš irgi prieš tokias "geras", invazines rūšis. Nes budulių "išbandyti" introdukciją tikrai atsiras.

Manau, kad nesunku nusiųst nuorodą, kontaktus, adresą į AM atitinkamą skyrių.

Kad nepanaikintų skelbimo
"Kaina: 35 LtPARDUODU SIAURES AMERIKOS SAMUKUS LT AUGA
SIAURES AMERIKOS SAMUKAI(SALTAVANDENE ZUVIS),GREITAI DAUGINASI,NEDUSTA GILIOM ZIEMOM,ATSPARUS ATSIAURIOM SALYGOM(PATS AUGINU JAU KETVIRTI METAI)(AUGIMO TEMPAI PRIKLAUSO NUO BALOS,TVENKINIO,PRUD O SALYGU IR MAISTO KIEKIO.(PILNAI NEISSIAISKINES IKI KIEK UZAUGA)
MAITINASI IVAIRIAI,MITYBA MISRI-(VANDENS BESTUBIRIAIS,DUMBLIA IS,VABALAIS,KITOM ZUVELEM,VARLYTEM,VAR LIU BUOZGALVIAIS,DELEM,S RAIGEMIS IR KITA.
PARDUODU SIUOS SAMUKUS IZUVINIMUI I NUOSAVUS VANDENS TELKINIUS.
PARDUODU TIK DEL TO KAD MANO PRUDE PER DAUG UZSIDAUGINO,VISI SAMUKAI IS NUOSAVO VANDENS TELKINIO!

PUIKIAI GALI PANAIKINTI SMULKIA ZUVI (PVZ KAIP KAROSUS)
PUIKIAI PANAIKINA VARLIU BUOZGALVIUS PAVASARI,VASARA.

LABAI LENGVA PAGAUTI JUOS IR REGULIUOTI JU KIEKI.

LABAI VERTINGA IR SKANI ZUVIS,VIENO KAULO!(KAULAS EINA TIK PAGRINDINIS STUBURO,O DAUGIAU KAULIUKU NERA BE ZVYNU,SKONIS PRIMENA ZUVI LYNA.

ATKREIPKITE DEMESI I SIU SAMU GALINE DALI(TAI NE LIETUVISKO(EUROPINIO ) SAMO TIPO.

VIENETO KAINA 35 LITU )(MAZU SAMUKU IKI 6-9 CM DYDZIO.

Uztenka 10-15 siu samuku isileist kad kaip sulauksbrandos amziaus 2-3 metu is isners isnerstu savo palikuonis,kaina nera didele.

I KITUS MIESTUS GALIU ATSIUSTI AUTOBUSU (PER AUTOBUSU SIUNTAS)
SIUNCIANT AUTOBUSIU ISGYVENA JEI ISSIUNCIAMA TA PACIA DIENA
(SUTEIKIAMA GARANTIJA JEI BENT VIENAS SAMUKAS NEISTVERS KELIONES AR NEPRISITAIKYS TVENKINYJE,GALESIU ATIDUOTI TOKI KIEKI KURIS NEPRISITAIKE AR PANASIAI IR NEIMTI PINIGU)

PUIKI DOVANA GALI BUTI DRAUGAMS,NAMISKIAMS AR KITIEMS ZMONEMS KAS MEGSTA AUGINTI ZUVYTES NAMUOSE,NUOSAVUOSE VANDENS TELKINIUOSE) GALIMA LAIKYTI IR SODO DIRBTINIAM BASEINELI.
NEBUTINAS BURBULIATORIUS,VANDE NS FILTRAS AR PANASIAI.

LABAI GREIT DAUGINASI,,UZTENKA 10-15 INDIVIDU IR KITAIS METAIS UZSIVEIS TRIGUBAI,KETURGUBAI TAI GI KAINA PALYGINUS NEDIDELE.
(GALIMAS SIUNTIMAS I VISUS LT MIESTUS) NIEKUR LIETUVOJE TOKIU NENUSIPIRKSI.

KODEL VERTA PIRKTI SIUOS ATVEZTINIUS SIAURES AMERIKINIUS SAMUKUS ? (ALIASKINIUS)

NELEPUS DEGUONIUI!!(ATSPARUM AS TOKS KAIP KAROSU)KAROSIUKUS IR KITA SMULKME UZSIDAUGINUSE APGAUDO(SVARINA BALOS,PRUDO VANDENI),MAITINASI IVAIRIAI KA RANDA DUGNO PAKLOTEJ,LENGVA REGULIUOTI JU KIEKI,VIENO KAULO BE ZVYNU,SAMINES KILMES ZUVIS,SKANI IR VERTINGA ZUVIS

EUROPINIS(LIETUVISKA S) SAMAS TVENKNIUOSE,BALOSE NENERSIA ISSKYRUS DIDZIUOSIUS,MAZESNIU S EZERUS(KELIS ILEISI KELI TIK IR BUS) BE TO EUROPINIS SAMAS YRA LEPUS DEGUONIUI IR MAZAI KADA ISGYVENA MAZESNIUOSE VANDENS TELKINIUOSE ZIEMA,O SIE SAMAI NERSIA TRECIAIS GYVENIMO METAIS KADA TAMPA LYTISKAI BRANDUS.BALOSE,TVENK INIUOSE,PUIKIAI DAUGINASI LT SALYGOM,NERSIA BIRZELIO,LIEPOS MENESIAIS,KADA VANDENS TEMPERATURA BUNA AUKSCIAUSIAI PAKILUS
DAR IDOMI ZUVIS TUO KAD PIRMAISIAIS MENESIAIS TEVAI(PATELE,PATINAS ) SAVO ISNARSDINATA MAILIU SAMUKUS SAUGO NUO PLESRUNIU KITU ZUVU,VISADA LAIKOSI MAILIUS,BURYJE,BURIU OSE.
Kontaktai
Telefonas+3706707548 2
MiestasKauno r., kiti miestai
kom. išjungimas

"

Dar321
20-06-2014, 18:48
Nusiunčiau kolegom, bet atsakymą sulauksiu tik po švenčių.

Pikulis
20-06-2014, 20:23
Jei žmonės būtų sąmoningi, tai nieko baisaus, kad kas ir įsileistų į savo kūdrelę, bet dažnai būna taip, kad paplatina juos ten, kur nereikia. Kalbant apie nuodėgulio paplitimą, tai čia žmogus daug kur prisidėjo... Žmonės aišku linkę "eksperimentuot", bet be atsakomybės jausmo, galėtų būti koks įstatymas, kuris draustų platint tokį "gėrį" be apskaitos ir atsakomybės.

Rolandas
20-06-2014, 21:23
PIKULI, GAUSI BANĄ VISIEMS LAIKAMS!

arūnas
23-06-2014, 14:28
Kam Amerikinių šamų (Aliaskiniu) ?
Labai sveikintina gresia nauja invazinė rūšis Lietuvoje.
Tikrai nieko neįmanoma padaryti kad nebūtu platinamos tokios žuvys ?
P.S tai ne reklama.
Na tas veikėjas net telf. numerio nėra pasikeitęs, kaip pradėjo tuo brudu prekiaut , taip ir tebvaro....

Dar321
23-06-2014, 18:55
GA kol kas rankos "surištos" - šie gyviai neįtraukti į invazinės faunos sąrašą.
Perdaviau info Mėgėjiškos žūklės plėtros tarybai - žadėjo įtraukti darbotvarkėn, apsvarstyt ir teikt prašymą invazinės faunos komisijai, kad įtrauktų į sąrašą.
O tada jau bus GA eilė darbuotis.

Pikulis
24-06-2014, 12:08
PIKULI, GAUSI BANĄ VISIEMS LAIKAMS!

Kas nepatiko? Turiu mąstyt kaip tu? Kitokia nuomonė baninama? Žmogus negali auginti tai ką nori? Mano požiūris toks, kad augink ką nori, bet tūrėk atsakomybę ir atsakyk pagal įstatymus jei jų nesilaikai.

Rolandas
24-06-2014, 12:55
Taip, tai augink toj pačioj laiptinėk ar už tvoros blusas, utėles, stabligę, šiltinę, gyvates... Aktyviai prekiauk ir kai kam ką pridirbsi, turėsi ir "būsi atsakingas ir pagal įstatymus".
Ot ačiū, ot lengviau, ot paguodei.

pailsėk

Dar321
02-07-2014, 09:24
Įmetu ką atrašė dėl šių šamų:

[10:14:08] B+ : beje, kalbejau del tu samu amerikonisku
[10:14:15] B+ : su ichtiologais
[10:14:22] B+ : tai sake baika
[10:14:40] B+ : jie patys kazkada bande tuos samus elektrenu siltajam kanale iveist
[10:15:04] B+ : sake pirma saltesne ziema ir pzdc bus visiem tiem samam, nes jie siltameges zuvys ir neisgyvens pas mus
[10:15:23] B+ : ir ju leidimui i tvenkinius jie is principo bedu nemato
[10:15:50] B+ : tik aisku turi but tvarkingi visi dokumentaai ir gauti leidimai ir t.t. nu kad kokios zarazos neuznestu kaip minimum kitom zuvim

Nilas
02-07-2014, 09:32
Tai kad ten pardavinėjami ne kanaliniai šamai, o bullheadai. Bullheadas nuo kanalinio šamo skiriasi taip, kaip karosas skiriasi nuo amūro. Jei tai būtų tikri kanaliniai, niekas čia problemų nematytų.

Rolandas
02-07-2014, 09:33
Kažkaip nerimtai čia pašnekėjo. Lyg nebūtų nei įstatymų, nei tvarkos, nei jokio pavojaus.
Rimti ichtiologai irgi taip neturėtų šnekėt, nebent prie laužo papezėjo bet ką.

Darius1
04-04-2015, 22:03
Sveiki. Šiandien išsėmiau savo 500ltr. baseinėlį, kuriame nuo pavasario, iki šios dienos gyveno bulheadai. Baseinėlis buvo pilnai užšalęs, jokių ekečių nebuvo, ledo storis 17cm., vandens buvo 25cm. ir dumblo 4cm. Kai paleidau pavasarį, tai jie buvo perpus mažesni, nemaitinau jų visiškai, ką susirasdavo patįs, tuo ir maitinosi, kai kurių dydis apie18-20cm. labai nevienodai įaugę, kai kurie vos 10cm. ilgio vos siekė. O dabar jie suleisti i balutę 0.3aro, kurioje šį sezoną, bus gausiai maitinami sliekais, mailiuku, musių lervomis. Įkeliu keletą nuotraukų. 5244 5245 5246 52475248 5249 5250

Sveiki, išsiurbėme vandenį iš balutės, kurioje buvo šamukai, neradome nei vieno. Kažkaip keista, pabegti niekur negalėjo, balutė neprateka, nesusisiekia su jokiu upeliu. Manau, bus suriję juos audines, ūdros.

Rolandas
05-04-2015, 10:23
Aš esu "prieš" bulhedus Lietuvoje.
Naudodamasis administratoriaus privilegija, neleisiu nei primint, nei reklamuot, nei populiarint šios žuvų rūšies šiame puslapyje, nes įžvelgiu didelę invazijos grėsmę. Gerai auga, gerai gaudos, gerai... negroja.

Tai didelė, nepataisoma žala gamtai. Tai rimta!
Jei bandysit kantrybę, parodysiu šio puslapio duris.